Teismas panaikino pareigūnui paskirtą nuobaudą

teismas konstitucinisĮ Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinę sąjungą kreipėsi narys, Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VAD prie VRM) pareigūnas T.V., kurio atžvilgiu buvo atliktas tarnybinis patikrinimas. Jam nuspręsta skirti tarnybinę nuobaudą – papeikimą dėl to kad jis:

 1. 1.pateikė važiavimo išlaidų ataskaitą, kurioje nurodyta, kad tris mėnesius į tarnybos vietą ir iš jos vyko asmeniniu automobiliu, nors Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutarimu bei Vilniaus apygardos teismo nutarimu iš jo atimta teisė vairuoti transporto priemones.
 2. nepateikė informacijos apie nutrauktą gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį, bei pasikeitusią gyvenamąją vietą.

 

 

Profesinės sąjungos teisininkai, įvertinę tarnybinio patikrinimo išvadą, rekomendavo nuobaudą skųsti tesmine tvarka. Profesinės sąjungos teisininkai parengė skundą, kuriuo buvo kreiptasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Skunde prašoma panaikinti VAD prie VRM direktoriaus įsakymą, kuriuo pareigūnui skirta tarnybinė nuobauda - papeikimas (toliau – Įsakymas), keliamas tarnybinės nuobaudos pagrįstumo, taip pat teisėtumo klausimas, nes atsakovas nesikreipė į Profesinę sąjungą ir negavo jos išankstinio sutikimo skirti tarnybinę nuobaudą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino įsakymo dalį, kuria nuspręsta skirti T.V. tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Teismas konstatavo, kad VAD prie VRM netinkamai vertino tą aplinkybę, kad vairuotojo pažymėjimo netekimas gali turėti įtakos važiavimo išlaidų kompensavimo dydžiui, nes pareiškėjas į darbovietę vyko savo transportu. Tai, kad automobilį vairavo kitas asmuo, nedaro įtakos išlaidoms, kurios patiriamos dėl kuro sunaudojimo vykstant į tarnybą, nes už kurą sumokėjo pareiškėjas. Teismas taip pat pažymėjo, kad pareiškėjas nepažeidė Butpinigių mokėjimo taisyklių nuostatų ir informavimo tvarkos. Be kita ko, sprendimu pripažinta, kad atsakovas, prieš priimdamas skundžiamą įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos, nesikreipė į Profesinę sąjungą ir negavo jos išankstinio sutikimo skirti tarnybinę nuobaudą.

 

Narį atstovavo teisininkė Neringa Adomaitienė

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos informacija

MŪSŲ DRAUGAI


 • lp
 • lpsk
 • ltpf
 • mdps
 • pareigunai
 • pdps
 • slaptai
 • vmi
 • vrsps
Top