Teismas įpareigojo LR VRM įskaičiuoti į pareigūno tarnybos laiką pareigūnų ir karių valstybinei pensijai gauti pusę mokymosi laikotarpio aukštesniojoje mokykloje
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad Lietuvos vidaus reikalų ministerija (toliau – LR VRM) nutartimi neteisėtai ir nepagrįstai į Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos (toliau – Profesinė sąjunga) nario G.D. tarnybos laiką pensijai skirti neįskaičiavo pusės mokymosi laiko Vilniaus aukštesniojoje technikos mokykloje. LR VRM sprendimą motyvavo tuo, kad kad G.D. į pareigas Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Patrulinės tarnybos rinktinės policininku paskirtas nuo 1993 m. rugpjūčio 1 d., t. y. praėjus nustatytam trejų mėnesių terminui, todėl įskaityti pusę mokymosi laiko Vilniaus aukštesniojoje technikos mokykloje laikotarpio nuo 1988 m. rugsėjo 1 d. iki 1992 m. birželio 13 d. į tarnybos laiką pensijai skirti nėra teisinio pagrindo.
LR VRM nuomone, priėmimas į Vilniaus aukštesniąją policijos mokyklą nelaikytinas paskyrimu į pareigūno pareigas, nes to nenumatė tuo metu galiojantis Lietuvos Respublikos policijos įstatymas, būtent dėl šios priežasties pusė mokymosi laikotarpio Vilniaus aukštesniojoje technikos mokykloje neįskaičiuotinas į G.D. tarnybos laiką pareigūnų ir karių valstybinei pensijai gauti.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi panaikino LR VRM sprendimo dalį, kuria atsisakyta įskaičiuoti į G.D. tarnybos laiką pareigūnų ir karių valstybinei pensijai gauti pusę mokymosi laikotarpio aukštesniojoje mokykloje; įpareigojo LR VRM perskaičiuoti G.D. stažą, įskaičiuojant į tarnybos laiką valstybinei pensijai gauti 1 metus, 10 mėnesių ir 21 dieną. Teismas pažymėjo, kad mokydamasis Vilniaus aukštesniojoje policijos mokykloje, G.D. turėjo policijos pareigūno pažymėjimą ir dėvėjo pareigūno uniformą, buvo prisiekęs Lietuvos valstybei, jam buvo suteiktas policininko stažuotojo laipsnis, vykdė pavestas viešosios tvarkos palaikymo funkcijas, turėjo teisę taikyti specialiąsias priemones, privalėjo laikytis policijos pareigūno etikos normų. Būtent dėl to, mokymasis Vilniaus aukštesniojoje policijos mokykloje prilygintinas vidaus tarnybai policijos įstaigoje. Teismas akcentavo, kad pagal ginčo teisiniams santykiams aktualiu laikotarpiu galiojusį teisinį reglamentavimą G.D. priėmimas į Vilniaus aukštesniąją policijos mokyklą nagrinėjamu atveju kartu lėmė ir vidaus reikalų sistemos pareigūno statuso įgijimą, būtent dėl šios priežasties pusė mokymosi laikotarpio Vilniaus aukštesniojoje technikos mokykloje įskaičiuotinas į G.D. tarnybos laiką pareigūnų ir karių valstybinei pensijai gauti.
Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Profesinės sąjungos teisininkus (narius konsultuojame NEMOKAMAI).
Narį Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme atstovavo teisininkė Ivona Rindzevičienė.
Narį Vilniaus apygardos administraciniame teisme atstovavo teisininkė Gema Zapasnykienė.
Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos informacija.
Straipsnį parengė teisininkė Ivona Rindzevičienė.