Spaudimo sulaukusi policija paviešino, kiek uždirba visi šalies pareigūnų vadai

Policijos pareigūnaiPolicijos pareigūnai laužo ietis tarpusavyje – iki šiol be didesnio triukšmo, todėl atgarsis apie nesutarimus tarp Vilniaus pareigūnų profesinės sąjungos ir sostinės policijos vadų visuomenėje menkas. Profsąjungai kurį laiką vis nesulaukus atsakymų dėl to, kiek uždirba Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas ir jo pavaduotojai, Policijos departamentas trečiadienį galiausiai paviešino pareigūnų vadų visoje Lietuvoje atlygius.

Generalinis komisaras – ne daugiausiai uždirbantis pareigūnas

Vilniaus m. policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmadienį išplatintame komentare teigta, kad profsąjunga negauna atsakymų, kiek ir iš kokių šaltinių uždirba Vilniaus apskrities (VPK) vadovybė, nuogąstauta, kad pareigūnai pernai patikinti, kad atlyginimų kėlimui lėšų nepakanka, vėliau esą paaiškėjo, kad policija sugebėjo sutaupyti beveik pusę milijono eurų numatytų skirti pinigų.

Alfa.lt taip pat pasiteiravus šiais klausimais, trečiadienį Policijos departamentas paviešino skaičius. Į pateikiamas sumas įtrauktos visos vadovų gautos išmokos: pareigūnų alga, priedas už laipsnį, stažą, priemokos ir apmokėjimai už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą ir budėjimą, lėšos, gautos dalyvaujant ES finansuojamuose ar kituose projektuose. Todėl, pavyzdžiui, generalinis komisaras Linas Pernavas nėra daugiausia šalyje uždirbantis pareigūnas, kaip veikiausiai būtų galima pamanyti. Didesnę algą „į rankas“ gauna jo pavaduotojas Edvardas Šileris.

25

 

Policijos departamento vadovų atlyginimai (2017 m. mėnesio vidurkis „į rankas“):

Linas Pernavas (generalinis komisaras) – 2639 eurai

Edvardas Šileris (generalinio komisaro pavaduotojas) – 3064 eurai

Rimantas Bobinas (generalinio komisaro pavaduotojas) – 2391 euras

 

Apskričių VPK vadovų atlyginimai (2017 m. mėnesio vidurkis „į rankas“):

Saulius Gagas (Vilnius) – 2140 eurų

Darius Žukauskas (Kaunas) – 2229 eurai

Alfonsas Motuzas (Klaipėda) – 1965 eurai

Ramūnas Sarapas (Šiauliai) – 1962 eurai

Egidijus Lapinskas (Panevėžys) – 1976 eurai

Alvydas Jurgelevičius (Alytus) – 1987 eurai

Vytautas Vaiškūnas (Utena) – 1909 eurai

Mindaugas Baršys (Marijampolė) – 1758 eurai

Remigijus Rudminas (Telšiai) – 1872 eurai

Marius Draudvila (Tauragė) – 1700 eurų

Taip pat Policijos departamento atsiųstame komentare nurodyti ir Sauliaus Gago pavaduotojų Mindaugo Stravinsko ir Mindaugo Puskunigio atlyginimai. Šie pareigūnai uždirba atitinkamai 1901 ir 1627 eurus.

„Vilniaus apskrities policijos vadovas ir pavaduotojai nedalyvauja jokiuose ES finansuojamuose projektuose ir negauna papildomų išmokų. Vilniaus apskr. policijos viršininkas S. Gagas praėjusiais metais sausio–balandžio mėnesiais dalyvavo viename Norvegijos finansuojamame projekte „Lietuvos ir Norvegijos policijos bendradarbiavimas ir gebėjimų stiprinimas kovojant su smurtu artimoje aplinkoje ir smurtu lyties pagrindu“ ir už darbą projekto veiklose (ne darbo metu) sausio–balandžio mėnesiais papildomai gaudavo po 322 eurų atlygį“, – nurodoma Policijos departamento komentare.

Profsąjunga gavo atsakymą, privertusį nustebti

Po pirmadienį išplatinto viešo kreipimosi Alfa.lt susisiekus su Vilniaus pareigūnų profsąjungai vadovaujančiu Vladu Sanda šis paaiškino, kaip kilo dvejonių dėl sostinės policijai vadovaujančių pareigūnų – komisariato viršininko Sauliaus Gago ir jo pavaduotojų.

Bent dalis policininkų yra nepatenkinti tuo, kad po 2016 m. pradėtos policijos reformos eiliniams pareigūnams tenkantis krūvis, pasak V. Sandos, tampa sunkiai pakeliamas ir skurdžiai apmokamas.

„Mes, kaip profesinė sąjunga, naudojamės savo teise sužinoti ir kontroliuoti darbdavį, kaip naudojami biudžetiniai pinigai. Bandėme išsiaiškinti, kodėl ne visada yra sumokama už viršvalandžius, už darbą naktį, bandoma įvairiai tas dienas paskui atiduot laisvadieniais ar kažkaip kitaip išvengti mokėjimų. Visą laiką gaudavome atsakymą, kad yra labai mažai pinigų, kad jų neskirta tiek, koks buvo pateiktas poreikis, kad, jeigu sumokėtų už viską ir visiems tai, kas priklauso, tai gali atsitikti taip, kad metų pabaigoje nebus iš ko mokėti atlyginimą. Vadovas teigia, mes tikime. Nors žinome, kad (policijos vadams – red. past.) budėjimas namuose privalomas, t. y. už miegojimą namuose gauna pusę darbo laiko užmokesčio, girdėjome, kad moka priedus už įvairias programas, projektus, už dar kažkokias papildomas veiklas, kurių mums, paprastiems policininkams, dirbantiems ant žemės, nenorima apmokėti.

57

Ir atėjus 2017 m. pabaigai mes pamatome, kad atlyginimams skirtų pinigų sutaupyta beveik pusė milijono, kuriuos skiria prekėms ir priemonėms įsigyti. Nesakau, kad to nereikia, tačiau, profsąjungos giliu įsitikinimu ir mano asmeniniu, pirmoje eilėje turi būti atsiskaitoma su žmonėmis už atliktą darbą, kadangi policija stipriai susitraukė per šiuos reformų metus, bet išėjus žmogui iš tarnybos jo krūvis kartu neišeina, jis lieka ant pečių tiems, kurie lieka dirbti. Krūviai didėja, atlyginimai oficialiai ne didėja, juos bandoma versti užsidirbti per papildomus darbus, skiriant ne visada teisingus priedus“, – situaciją aiškino V. Sanda.

Pasak jo, kai buvo klausiama dėl sostinės policijos vadų atlyginimo, gauta informacija apėmė tik vadovų vidutinį darbo užmokestį, bet ne papildomas pajamas. Paklausus antrą kartą, gautas esą štai toks abejingas atsakymas: „Policijos departamento nuomone, atsižvelgiant į paklausimo turinį, tai būtų susiję su neproporcingomis darbo ir laiko sąnaudomis.“ 

Kai nepavyko ir antruoju mėginimu, tuomet profsąjunga išplatino viešą laišką. „Mes, kaip policijos pareigūnai, gandų neskleidžiame, todėl bandėme užklausti oficialiai, bet informacijos negavome“, – pakomentavo V. Sanda.

Jo teigimu, praeityje situacija buvo aiškesnė, su profsąjungomis bendrauta noriau. „Su ankstesniais vadovais ir tol, kol galiojo kolektyvinė sutartis, tai buvo numatyta ir išklotinės buvo pateikiamos, kaip panaudoti pinigai einamaisiais metais. Darbdavys kas pusmetį atsiskaitydavo profsąjungoms, kokia yra finansinė situacija įstaigoje, o atėjus naujiems vadovams – vakuumas. Kolektyvinė sutartis negalioja, jie jos pratęsti nenorėjo ir įsipareigojimų nebeliko. O geranoriškai jie to nedaro“, – aiškino pareigūnas.

Teisės aktai numato, kad informacija apie atlyginimą viešai teikiama tik gavus darbuotojo sutikimą, tačiau taip pat jie įpareigoja valstybės institucijas ir įstaigas nustatyta tvarka savo interneto svetainėse skelbti informaciją apie darbuotojų vidutinį nustatytąjį darbo užmokestį pagal einamas pareigas. Tai yra daroma kas ketvirtį, nurodo Policijos departamentas.

74

 

Reforma sulaukė kritikos nuo pat pradžių

Daug kritikos sulaukusi policijos reforma baigta praėjusių metų vasarą. Nors ją įgyvendinus šiandien gatvėse patruliuoja daugiau pareigūnų, o pertvarka leido sutaupyti ir padidinti algas pirminės ir vidurinės grandies pareigūnams, šie skundžiasi, esą atlyginimai neatspindi tikrųjų darbų apimčių. Kaip sakė V. Sanda, tai ypač galioja Vilniaus ar kitų didmiesčių atveju.

„Šiandien santykiai tarp policijos vadovybės ir profesinių sąjungų yra gan įtempti, nelabai vadovybė mus nori matyti savo socialiniais partneriais, nenori šnekėtis, o jeigu ir šnekame, tai susitikimo metu šnekama viena, o daroma visai kas kita“, – tikino pareigūnas.

 

https://www.alfa.lt/straipsnis/50258876/spaudimo-sulaukusi-policija-paviesino-kiek-uzdirba-visi-salies-pareigunu-vadai

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top